Masszázstípusok
Válogass kedvedre az elérhető masszázstípusok közül és foglald le időpontodat még ma!
Az aromaterápia és a masszázs kéz a kézben jár, ezért a tökéletes masszázsélményről a doTERRA illóolajai gondoskodnak és teszik hatékonyabbá és felemelőbbé a hatást.
A különböző illóolajokkal végzett masszázs lényege nem a fájdalmas izomcsomók gyúró fogásokkal történő kezelésére teszi a hangsúlyt, épp ellenkezőleg: ez egy igazán kényeztető, pihentető masszázs, mely során a test és lélek együttes kezelése zajlik.
A finom masszázsfogások, és az illóolajok bőrön keresztül történő felszívódása, valamint azok aromatikus élménye együttesen fejtik ki jótékony élettani hatásaikat.
Nem csak az aromaolajos masszázs során, minden egyes kezelés alkalmával a doTERRA 100 %-os tisztaságú, CPTG minőségű esszenciális illóolajait alkalmazom, így a különböző illóolajokkal más-más eredményt érhetünk el a szervezeten egyéni igénytől függően.
Garantáltan biztosított a minőségi énidő!
Stressz, fáradtság, ingerültség…állandó résztvevői mindennapjainknak. Szakíts időt csak magadra és foglald le most időpontodat egy kényeztető dekoltázs- és kézmasszázzsal kombinált „Bőröd legszebb formája” kezelésemre!
Csökkenti a ráncokat, visszaadja az arcbőr egészséges kinézetét és garantáltan javítja a hangulatodat!
Miért olyan hatékony?
- A gyenge vérellátás, a fáradtság és a stressz gyakran okoznak ráncokat és sápadt arcbőrt.
- A masszázs hatására csökken az izmok feszültsége, javul a bőr oxigénellátása, és az elhalt hámsejtektől is könnyebb megszabadulni.
- Felélénkíti a vérkeringést, így visszatér az arcbőr természetes színe, és ismét egészséges kinézetű lesz.
- A sötét karikák, duzzadt szemek és esetleges szarkalábak kezelésére is nagyszerű hatással van az arcmasszázs, hiszen javul a szemkörnyék vérkeringése, így az oxigén szabadabban áramlik az erekben.
- Masszázs közben ráadásul pihenhetsz is, így megszabadíthatod a testedet a feszültségtől és a stressztől, ami negatív hatással van nem csak a fizikai, hanem a mentális oldalunkra is.
Az arcmasszázs során nagyon fontos, hogy hagyd magad mögött a problémákat, és teljesen ellazulj! Beszélgetés helyett inkább relaxálj, és lassíts le! Az sem baj, ha közben elalszol, ez ugyanis azt jelenti, hogy tökéletesen sikerült kikapcsolni az agyadat.
Esszenciális illóolajok biztosítják, hogy a kezelések során ne csak minőségi alapanyagot juttasunk az arcbőrbe, hanem mindemellett aromatikus élményben is részünk legyen.
Természetesen minden masszázst a vendég bőrtípusához igazítva, személyre szabottan végzek.
A pattanásos, gyulladt bőrt azonban nem tanácsos masszírozni, mert az csak ronthat a helyzeten. Először a bőrproblémát érdemes kezelni, és csak azután kényeztetni magunkat masszázzsal.
Mindenki arra vágyik, hogy bőre feszes és gyönyörű maradhasson.
A cellulit (narancsbőr) azonban igen gyakori problémát jelent nőtársaim életében, mely leegyszerűsítve a kötőszövetben felhalmozódott salakanyagok és méreganyagok hatására alakul ki.
Ebben több tényező is szerepet játszik, mint például a genetikai hajlam, a helytelen táplálkozás, kevés folyadékbevitel, vagy épp a mozgásszegény életmód.
Így a cellulit kezelés megkezdése előtt mindenképp szükséges az életmódbeli változtatás, ugyanis csak így tud egy kúra eredményesen végződni!
És itt jövök én a képbe…
A zsírbontás, a kialakult zsírcsomók törése és a pangó nyirok áramoltatása egy szakember által végzett speciális, egyénre szabott kezelés akár centikben mérhető eredményhez vezet.
Emellett természetesen javul a vendég közérzete, szervezete szinte új erőre kap.
A kezelések száma és összetétele függ attól, milyen fázisú problémával állunk szemben.
Ez a kezelési forma ugyan nem a legkellemesebb, ez tény, de kitartással, és tudatos életmódbeli változtatással igazán látványos eredményt kapunk a kúra végére.
Természetesen a kapott eredményt érdemes a későbbiekben szinten tartani alkalmankénti kezeléssel, mert örökké tartó eredmény sajnos nem létezik.
A masszás időtartama függ a kezelt terület nagyságától (40 vagy 60 perc)
Kérésre a kezelés végén a vendég testtekercselést kap ajándékba a hatóanyagok még hatékonyabb felszívódása érdekében.
A kezelés ideje alatt előírt információkat minden esetben megbeszéljük a kezelést megelőző konzultáció során.
! Ami nagyon fontos!
A cellulitot nem szabad összekevernünk a cellulitisszel, ami a laza kötőszövet igen fájdalmas gyulladása, és orvosi kezelést igényel.
Csokoládés masszázs = kalóriamentes élvezet egy fárasztó nap után
A csokoládés masszázs egy igen kellemes feltöltődési lehetőség a test és a lélek számára. A csokoládét évszázadok óta afrodiziákumként tartják számon. Endorfintermelő (boldogsághormon) hatása révén a masszázs után kiegyensúlyozottabbak leszünk. A kakaóvaj hidratálja, feszesíti a bőrt, késlelteti annak öregedését, amit egyúttal bársonyosan simává tesz. Pótolja a hiányzó ásványi anyagokat, és üdítően hat a lélekre.
Kényeztető, lazító masszázstechnikákkal kombinálva energizáló, és pihentető hatású, segít ellazítani a feszült, merev izomzatot, csökkenti a fáradtságérzetet, és a stresszt:
- A kellemes csokoládé illat a lelket, a kakaóvaj a testet és a bőrt kényezteti.
- A masszázskrém magas kakaóvaj tartalma mellett olyan nélkülözhetetlen hatóanyagokat juttat a bőrbe, mint az E-vitamin vagy a mandulaolaj
- Az E-vitamin növeli a bőr nedvességtartalmát, lágyságát és simaságát. Véd a káros sugaraktól, illetve fontos szerepe van a szabadgyökök kialakulásának megelőzésében.
- A mandulaolaj ápolja, puhítja a bőrt, visszaadja annak rugalmasságát és lassítja a bőr öregedését.
Mi a nyirokmasszázs gép?
A nyirokmasszázs gép a hozzá csatlakoztatott, több légrekeszből álló csizma, kesztyű vagy övszerű/rövidnadrágszerű mandzsetták légrekeszeit fújja fel a beállított sorrendben és nyomásra. A felfújt rekesz nyomást fejt ki az alatta levő testrészedre. Ez a nyomás indítja meg a kezelt területen az erekben levő és a szövetek közötti folyadék (nyirok) áramlását. A kezelés hatására mérséklődik a duzzanat, csökken az akut és krónikus végtagfeszülés, javul a vérkeringés, enyhül a fájdalom.
A masszázs egyáltalán nem fájdalmas! Ellenkezőleg, kifejezetten kellemes, pihentető és nyugtató hatással bír. Hatására, már az első alkalom után könnyebbnek érezzük testünket, javul a közérzetünk.
A gépi nyirokmasszázs kezelési ideje eltérő. A kozmetikai, alakformáló eljárásokban kb. 20-45 perces kezelések vannak, az időtartam természetesen a kezelés céljától függ. A gyakoriságot tekintve a kezelések általában heti 2-3 alkalommal javasoltak, vannak azonban olyan súlyos esetek, amikor napi kezelésekre van szükség.
Amennyiben az alakformáló masszázsok kiegészítő kezeléseként alkalmazzuk, mindig a kezelés befejezéséül használjuk a nyirokmasszázs gépet.
Az ilyen alkalmakra kérlek hozz magaddal egy pamut testnadrágot, pólót és zoknit!
A felfokozott nyirokkeringés nem csak a kezelés időtartama alatt áll fenn, hanem a következő napokban is folytatódik. Ezért fontos már a kúrát megelőzően, és a kúra egész ideje alatt a megnövelt folyadékfogyasztás (napi 2-3 l -lehetőleg szénsavmentes- víz).
Így tudjuk támogatni nyirokrendszerünket a felszabaduló salakanyagok, méreganyagok elszállításában.
A gépi nyirokmasszázs számos tünet kezelésére alkalmazható:
- Alakformáló/zsírbontó kezelések kiváló kiegészítője, az elvezetésben játszik nagy szerepet, valamint növeli a kezelés eredményességét. Rövid időn belül akár centikben mérhető változás!
- Támogatást nyújt operációt követő ödéma esetén és normalizálja a terület keringését plasztikai célú zsírleszívás után.
- Javítja bőr és a kötőszövet állapotát, feszesít.
- Nyirokkeringési betegség (limfödéma) kezelésére: nyiroködéma általában a végtagokat érinti. A sejtek között felgyűlő nyirok folyadék duzzanatot, feszülő fájdalmat okoz.
- Emlőeltávolítás utáni állapotok kezelésére: a daganat miatti emlő eltávolítás után az esetek döntő többségében ödéma alakul ki az érintett oldali karon. Hasi-kismedencei műtéteket követően pedig az alsó végtagokon.
- Visszérbetegség esetén: a kezelés hatékonyan szünteti meg a visszeres eredetű feszülő fájdalmat, duzzanatot és nehézláb érzést.
- Perifériás érbetegség (érszűkület) esetén: csak azok a fejlettebb készülékek használhatók érszűkület kezelésére, melyeknek “felülről-lefele irányú” programja is van, azaz a nyomást a combtól a lábujjak felé irányítják! A kezelés hatékonyan javítja a végtagok vérkeringését és javítja a sebek gyógyulását is.
- Diabeteses láb esetén is alkalmazható
- Végtag bénulás esetén: a mozgásképtelen, bénult végtag vérkeringése lelassul, hajlamosít a trombózis és/vagy felfekvéses seb kialakulására. A gépi nyirokmasszázs “pótolja” a végtagi izmok mozgását és ezzel a nyirok- és vérkeringés fenntartását
- Megelőzés céljából: a műtétet követő inaktivitás során a keringés lelassul és ilyenkor megnő a trombózis (vérrög kialakulása az éren belül) veszélye, a gépi nyirokmasszázs segít ennek megelőzésében. Szintén alkalmazható a műtétet követő vérömleny és végtagduzzanat csökkentése.
- Wellness-relaxációs élményként: kellemes masszázst biztosít a fáradt testnek. Felfrissít, nyugtat.
- Sport utáni izomregeneráció javítása: serkenti a metabolitok kiürítését és gyorsítja a regenerációt.
Ellenjavallatai:
- Szív-, és keringési betegségek, szívelégtelenséghez társuló ödémák – nyirokmasszázs során ugyanis a vérkeringésbe kerülő szövetnedv fokozza a szív térfogatterhelését, és fennáll a tüdő ödéma keletkezésének veszélye.
- Gyógyszeres terápiára nem reagáló magas vérnyomás
- Visszérgyulladás esetén, trombózisgyanús területeken – a kialakult vérrögből kis darabok szakadhatnak le, és tovasodródva tüdőembóliát okozhatnak.
- Súlyos érszűkület
- Pajzsmirigy túlműködés
- Epilepszia
- Sclerosis multiplex
- Mozgásszervi megbetegedés gyulladásos fázisa
- Daganatos betegségek után csak negatív tumormarkerek birtokában, ill. a gondozó onkológus szakorvos indikációja alapján
- Sugárkezelés ideje alatt
- Nyílt sebek-, sérülések, helyi bőrelváltozások (bőrsérülés, fertőző bőrbetegség)
- Lázas állapot
- Akut gyulladásos folyamatok- a helyi gócból a kórokozók az egész szervezetre átterjedhetnek.
- -Menstruáció
- -Terhesség
Orvos utasítására végzett gyógyító jellegű, rehabilitáló rendszeres kezelés, melyet lehet különféle fizikoterápiás kezeléssel, valamint gyógytornával társítani. A svéd masszázs fogásain alapszik, ebbe a kategóriába soroljuk a szegment-, és kötőszöveti masszázst, valamint a csonthártya kezelést is.
- Egészségmegőrző, közérzetjavító szolgáltatás, mely speciálisan az eltérő életvitelnek köszönhető megterhelt testrészek revitalizációját veszi célba. Ilyen az ülésben elfáradt hát, a sajgó derék, a fokozott stressz miatt kialakult csomók és merevség a vállövön, vagy az igénybe vett lábak feszítő érzése.
- Tökéletes módszer az izmok, a bőr és a vérkeringés felfrissítésére, egyúttal a betegségek megelőzésére és gyógyítására.
- Komoly mozgásszervi probléma esetén: gerincfájdalmak, gerincferdülés, gerincsérv kezelésére ajánlott.
- Ízületi betegségek esetén: váll-, könyök-, csukló-, csípő- és térdfájdalmak, továbbá a bokaízület fájdalmai enyhítésére szolgál.
- Különböző balesetek, műtétek utáni rehabilitáció céljából ajánlott.
- Jótékony hatással van az idegrendszerre
- Helyreállítja a vérnyomást és a keringést.
- Hatékonyan ellensúlyozza a testben jelen lévő stresszes, feszült állapotot.
Ez a kezelési forma kicsit erősebb fogásokat alkalmaz, hogy a fájdalmas, feszült területeket jól át tudjuk dolgozni, és elősegítsük az izom nyújtását. Mindezt természetesen az erre speciálisan összeállított izomlazító, fájdalomcsillapító hatóanyagok segítségével érjük el, amit -mint minden egyéb masszázskezelésem során- a doTERRA esszenciális illóolajai tesznek lehetővé.
A Kinezio tape-pel rögzített területen, ahogy mozog a szalag, az alatta lévő bőr, kötőszövet (vagy fascia), az izmok és az ínak is mozognak. A szalag kissé megemeli a bőrt és kötőszövetet, nagyobb térfogatot biztosítva ezzel a rétegek közötti nyirokáramlásnak, tisztítva a gyulladt szövetet. A gyógyuláshoz és a szövet újjáépítéséhez szükséges tápanyagok és építőelemek akadálytalanul közlekednek.
A speciális szalag, melyet a test problémás -fájdalommal vagy mozgásbeszűküléssel terhelt- részére ragasztunk, a bőrre gyakorolt, szinte érzékelhetetlen húzó ereje által ad fájdalomcsillapítást, fájdalommentes mozgást, a mozgás általi lokális keringésjavítást.
Milyen panaszokra alkalmazható?
- Instabil ízület rögzítése, támasztása (pl. ficam)
- Akut és krónikus izom- és ízületi sérülések
- Tartásjavítás
- Duzzanatok, ödémák
- Ínszalag szakadások (részleges és teljes)
- Hegkezelés
- Vénagyulladások, kisebb mértékű visszeresség
- Fájdalomcsillapítás
- Izomtónus normalizálása
- Pszichovegetatív zavarok megszüntetése
Ellenjavallatok:
- Bőrsérülések (napégés, friss seb, sérülés)
- Papírvékony bőr (idős személyeknél)
- Kidudorodó anyajegy (ilyenkor egy darabka papírt helyezünk az anyajegyre, így ragasztjuk rá a tape-et)
- Kismamáknál az első 3 hónapban hasra és derékra nem ragasztunk.
- 4.hónaptól viszont kifejezetten ajánlott!
- Trombózis veszély esetén tilos ragasztanunk
- Daganatos megbetegedés esetén
- Cukorbetegeknél inzulin szúrási helyre ragasztani tilos
A köpölyözés során vákuum keletkezik, melynek hatására a kezelt területen a kapilláris erek kitágulnak, fokozott vérbőség alakul ki az adott területen.
Javul a bőr, az izom, és a kezelt területhez tartozó belső szervek vérellátása, keringése, anyagcseréje.
Ezen kívül javul a nyirokkeringés, a kötőszöveti sejtek oxigénellátása és anyagcseréje, a kezelés a szövetekből eltávolítja a méreganyagokat, így tökéletes eszköze az alakformáló kezeléseknek is.
Ehhez azonban sok folyadék szükséges, ami kimossa a salakanyagokat a kötőszövetből. Ajánlatos tehát minden köpölyözés után fokozni a folyadékbevitelt!
A köpöly terápiának különböző fajtái vannak:
- Általános száraz köpöly (a köpöly maximum 10-15 percig marad a bőrön, használhatjuk statikus helyzetben, de mozgás közben is kiválóan alkalmazható)
- Csúszóköpöly (ezzel a változattal a nagyobb bőrfelületeket lehet kezelni. A bekrémezett/beolajozott bőrre nagyobb méretű köpölycsészét helyezünk, majd azt a meridián irányával megegyezően húzzuk. A szívó hatás miatt a bőr kipirosodik, a kötőszövet érzékenysége miatt kicsit fájhat is a kezelés. Izomfájdalmak, reumatikus betegségek enyhítésére alkalmazzuk, valamint alakformáló kezeléseknél is ezt a technikát alkalmazzuk)
- Villám köpöly („cuppogó” köpölyözésként is ismerik, a lényege ugyanis az, hogy a száraz bőr ugyanazon pontján gyors, egymás utáni mozdulatokkal felemelik, majd újra visszahelyezik a köpölyt, és a mozdulatsor a vákuum hatására “cuppogó” hangot ad ki. Ez a kíméletes módszer a legyengült szervezet megerősítésére, valamint izomláz enyhítésére is szolgál)
A köpölykezelés elsősorban az alábbi problémáknál javasolt:
- Fájdalomcsillapítás, gyulladáscsökkentés céljából
- Nyakfájás, fejfájás, migrén esetén
- Hátfájás, köteges, csomós hátizmok lazítására
- Váll, csípő, és derékfájás esetén
- Gerincsérvvel járó panaszok enyhítésére
- Magas vérnyomás, alacsony vérnyomás, szédülés, fülzúgás/csengés esetén
- Krónikus felső légúti fertőzések kezelésére
- Emésztési- és gyomorpanaszok (székrekedés, puffadás) megszüntetésére
- Hasi görcsök, menstruációs zavarok enyhítésére
- Vesekövek, krónikus húgyúti fertőzések esetén
- Cellulit terápia, alakformálás esetén kiváló kiegészítő kezelés
Milyen esetekben nem alkalmazható a kezelés?
Krónikus szívbetegség, bőrallergia, magas láz, gyulladás, bőr alatti bevérzés, zúzódás vagy más sérülés, cukorbetegség, daganatos betegségek, csontritkulás, TBC esetén, terhesség ideje alatt, illetve műtétek után 6 hétig.
Egyéb problémák esetén ajánlott orvosi konzultáció a kezelés lehetőségét illetően.
Miért fontos a nyirokmasszázs?
A nyirokkeringés szoros kapcsolatban áll az immunrendszerrel, meghatározza a szervezet regenerációs készségét, és segíti a szövetekből történő salakanyag-kiválasztást. A nyirokmasszázs egy speciális masszázsfajta, amely javítja a nyirokelfolyást. Megszünteti a nyirokpangást, aktiválja az immunrendszert, serkenti a salakanyagok elszállítását, segíti a sejtek és a szövetek regenerálódását, csökkenti a gyulladáskészséget, elősegíti meglevő gyulladások, sebek gyógyulását.
A mai modern kor mozgáshiányos életmódja párosulva a túlsúlyhoz vezető egészségtelen táplálkozással és egyéb, szervezetet terhelő tényezőkkel, a vénás és nyirokkeringési rendszerek működésének gyengüléséhez vezethet.
Esztétikai szempontból ez a szervezet méreganyagokkal való telítődéséhez, a jól ismert cellulit problémák súlyosodásához, pangó folyadékok megjelenéséhez, gyengülő immunrendszerhez vezet, melyek előzetes figyelmeztető jelei egy súlyosbodó és kezelésre szoruló állapotnak.
Fájdalmas-e ez a kezelési forma?
A masszázs egyáltalán nem fájdalmas! Ellenkezőleg, kifejezetten kellemes, pihentető és nyugtató hatással bír. Hatására, már az első alkalom után könnyebbnek érezzük testünket, javul a közérzetünk.
A nyirokmasszázs során a nyirokelvezetést elősegítő gyengéd csavaró, pumpáló, gördülő fogások kerülnek alkalmazásra. Minden eleme nyomó és lazító fázisból áll. A kézi nyirokmasszázsnál a kötőszövetet és a bőrt masszírozzuk. A mozdulatok a nyirokkeringés irányában történnek, mely során a nyirokcsomók aktiválásra kerülnek.A nyirokcsomók és nyirokvezetékek kezelésekor csak nagyon kis nyomást alkalmazunk, mert a terápia szempontjából fontos nyirokerek a bőrfelszínhez közel helyezkednek el. Fájdalmat nem lehet érezni, a vérkeringés láthatóan nem élénkül meg, a bőr formája nem változik. A nyirokmasszázs lassú, ritmikus gyengéd körkörös mozdulatsorokból áll. A lassú mozdulatok a szövetnedvek elmozdítását eredményezi. A ritmikusság során egyes mozdulatokat többször (5-7) ismételjük meg. Ez a sorozatszám gyorsítja fel leginkább a véredények és nyirokedények áramlását. A körkörös mozdulatok során hosszanti és kereszt irányban nyújtást végzünk, mellyel a szövetnedvek a nyirokcsomók felé kerülnek terelésre.
Mennyi időt vesz igénybe egy kezelés?
A kézi nyirokmasszázs egy teljes testes, 90 perces kezelést tartalmaz.
A kombinált nyirokmasszázs + cellulit kezelés 100 percet vesz igénybe, amely kérhető csak manuális kezelésként, vagy gépi nyirokmasszázzsal kombinálva. Kérésre a kezelés végén a vendég testtekercselést kap ajándékba a hatóanyagok még hatékonyabb felszívódása érdekében.
Mivel tudunk hozzájárulni a kúra eredményességéhez?
A felfokozott nyirokkeringés nem csak a kezelés időtartama alatt áll fenn, hanem a következő napokban is folytatódik. Ezért fontos már a kúrát megelőzően, és a kúra egész ideje alatt a megnövelt folyadékfogyasztás (napi 2-3 l -lehetőleg szénsavmentes- víz).
Így tudjuk támogatni nyirokrendszerünket a felszabaduló salakanyagok, méreganyagok elszállításában.
Minden egyéb, a kúra ideje alatt előírt információt megbeszélünk a kezeléseket megelőző konzultáció során.
Ellenjavallatai:
- Szív-, és keringési betegségek, szívelégtelenséghez társuló ödémák – nyirokmasszázs során ugyanis a vérkeringésbe kerülő szövetnedv fokozza a szív térfogatterhelését, és fennáll a tüdő ödéma keletkezésének veszélye.
- Gyógyszeres terápiára nem reagáló magas vérnyomás
- Visszérgyulladás esetén, trombózisgyanús területeken – a kialakult vérrögből kis darabok szakadhatnak le, és tovasodródva tüdőembóliát okozhatnak.
- Súlyos érszűkület
- Pajzsmirigy túlműködés
- Epilepszia
- Sclerosis multiplex
- Mozgásszervi megbetegedés gyulladásos fázisa
- Daganatos betegségek után csak negatív tumormarkerek birtokában, ill. a gondozó onkológus szakorvos indikációja alapján
- Sugárkezelés ideje alatt
- Nyílt sebek-, sérülések, helyi bőrelváltozások (bőrsérülés, fertőző bőrbetegség)
- Lázas állapot
- Akut gyulladásos folyamatok- a helyi gócból a kórokozók az egész szervezetre átterjedhetnek.
- Menstruáció
- Terhesség
A svédmasszázs alapfogásaira is épülő kezelési technika, de egy jóval intenzívebb, erősebb formája.
A sporttevékenységgel együtt járó aktív izom és ízületi munka elő- és utókezelésére szolgál.
A frissítő, bemelegítő, lazító, valamint regeneráló masszázs a mozgékonyság növelésére, izmok fellazítására, izomláz enyhítésére, fájdalomcsillapításra, valamint a sérülések gyógyulása utáni rehabilitációja céljából, a teljes mozgáskészség visszaállítására ajánlott.
Egy jól kivitelezett masszázs felér akár egy kiadósabb bemelegítéssel.
A talpmasszázs növeli szervezetünk ellenállóképességét, csökkenti a stresszt és beindítja a méregtelenítést, mindemellett általános frissítő, feszültségoldó hatású, segíti testi, lelki egészség megőrzését és visszaszerzését.
A talpon lévő zónák masszírozásával reflexhatást válthatunk ki a szervekben, így serkentve az öngyógyító mechanizmusokat.
Ehhez hozzájárulnak esszenciális illóolajok, amik sejtszinten hatnak, 2 perc alatt a véráramba kerülnek, és 20-50 perc múlva vérvétel útján akár ki is mutathatóak.
A masszázs során fokozódik a vérkeringés, amely minden szerv számára létfontosságú, hiszen a vér szállítja a sejtekhez a tápanyagokat, oxigént, hormonokat, ellenanyagokat, de a keletkezett salakanyagokat is elszállítja a tüdőhöz, májhoz, és a veséhez, ahol lebontásra majd kiürítésre kerülnek a szükségtelen anyagok.
A legegyszerűbb indok csupán, hogy a fáradt lábainknak igazi felfrissülést biztosít, csökkenti a nehézláb érzését, mivel a talpmasszázs során a lábszárat is átmasszírozzuk.